تفکر خلاقانه!

یک شرکت بزرگ قصد استخدام تنها یک نفر را داشت. بدین منظور آزمونی برگزار کرد که تنها یک پرسش داشت.

پرسش این بود: شما در یک شب طوفانی سرد در حال رانندگی در خیابانی می باشید . از جلوی یک ایستگاه اتوبوس در حال عبور کردن هستید . سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند.یک پیرزن که در حال مرگ است . یک پزشک که قبلاٌ جان شما را نجات داده و یک نفر که در رویاهایتان قصد ازدواج با او را دارید. شما میتوانید تنها یکی از این سه نفر را برای سوار نمودن انتخاب کنید . کدامیک را انتخاب خواهید کرد؟ دلیل خود را بطور کامل شرح دهید.

قاعدتاٌ این آزمون نمیتواند یک تست شخصیت باشد زیرا هر پاسخی دلیل خاص خودش را دارد.

پیرزن در حال مرگ است ، شما باید ابتدا او را نجات دهید هر چند اوخیلی پیر است و به هر حال خواهد مرد . شما باید پزشک را سوار کنید زیرا قبلا ٌ او جان شمارا نجات داده واین فرصتی است که میتوانید جبران کنید . اما شاید هم بتوانید بعداٌ جبران کنید .شما باید شخص مورد علاقه تان را سوار کنید زیرا اگر این فرصت را از دست دهید ممکن است هرگز قادر نباشید مثل او را پیدا کنید.

از دویست نفری که در این آزمون شرکت کردند ، تنها شخصی که استخدام شد دلیلی برای پاسخ خود نداد . او نوشته بود:

سوئیچ ماشین را به پزشک می دهم تا پیرزن را به بیمارستان برساند و خودم به همراه همسر رویاهایم زیر باران منتظر اتوبوس می مانیم.

پاسخی زیبا و سرشار از متانتی که ارائه شد گویای بهترین پاسخ است و مسلماٌ همه می پذیرند که پاسخ فوق بهترین پاسخ است اما هیچ کس در ابتدا به این پاسخ فکر نمی کند. چرا؟

زیرا ما هرگز نمی خواهیم داشته ها و مزیت های خود را (ماشین) (قدرت) (موقعیت) از دست بدهیم . اگر قادر باشیم خود خواهی ها، محدودیت ها و مزیت های خورا از خود دور کرده یا ببخشیم گاهی اوقات می توانیم چیزهای بهتری بدست بیاوریم.

/ 3 نظر / 4 بازدید
جمعه هاي انتظار

سلام دوست عزيز . از مطالب خوبتون ممنونم . ----------------------------------------- و اما ..... "ما بايد خجالت بكشيم كه ادعاي منتظر بودن داريم" اين برداشت من بود برداشت شما چيه؟ منتظر نظراتتون هستم . التماس دعاي فرج.

بهار

زیبا بود . اکثرمون به قابلیت هامون بیتوجهیم.ناشکریم یه جورایی.ممنون دادا وهاب

محمدجواد

زیبا بود ... بنويسيد به ديوار سكوت ،عشق سرمايه هر انسان است، بنشانيد به لب حرف قشنگ، حرف بد وسوسه شيطان است، وبدانيد كه فردا دير است، واگر غصه بيايد امروز ،تا هميشه دلتان در گير است، پس بسازيد رهي را كه كنون ،تاابد سوي صداقت برود، وبكاريد به هر خانه گلي ،كه فقط بوي محبت بدهد..