زندگی پر از فرصت های دست یافتنی است

مرد جوانی در آرزوی ازدواج با دختر زیبای کشاورزی بود.

به نزد کشاورز رفت تا از او اجازه بگیرد. کشاورز براندازش کرد و گفت: پسر جان برو و در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را یک به یک آزاد میکنم. اگر توانستی دم یکی از این سه گاو را بگیری، می توانی با دخترم ازدواج کنی.

مرد جوان در مرتع در انتظار اولین گاو ایستاد. در طویله باز شد و بزرگترین و خشمگین ترین گاوی که در عمرش دیده بود به بیرون دوید. فکر کرد یکی از گاوهای بعدی ، گزینه بهتری باشد،پس به کناری دوید و گذاشت گاو از مرتع بگذرد و از در پشتی خارج شود.

دوباره در طویله باز شد . باور نکردنی بود! در تمام عمرش چیزی به این بزرگی و درندگی ندیده بود. گاو با سم به زمین میکوبید و خرخر میکرد.

مرد جوان وقتی آن را دید آب دهانش جاری شد . پیش خودش گفت : گاو بعدی هر چیزی هم که باشد ، باید از این بهتر باشد . به سمت حصارها دوید وگذاشت گاو از مرتع عبور کند.

برای بار سوم در طویله باز شد . لبخند بر لبان مرد جوان ظاهر شد . این ضعیف ترین ، کوچکترین و لاغرترین گاوی بود که در عمرش دیده بود. در جای

مناسب قرار گرفت و درست به موقع برروی گاو پرید. دستش را دراز کرد...اما گاو، دم نداشت!!

 

زندگی پر از فرصت های دست یافتنی است.بهره گیری از بعضی ها ساده است وبعضی ها مشکل.

اما زمانی که به آن ها اجازه می دهیم رد شوند وبگذرند(معمولاََ به امید فرصت های بهتر در آینده) ، این موقعیت ها شاید هیچ وقت پیش نیایند. برای همین، همیشه اولین شانس را دریاب.

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

فرصت ها را دریابید..فرصت ها همچون ابرها میگذرند.. "امام علی (ع) "

هستي

وای چه داستان جالبی بود.................[اوه]

محمدجواد

زندگی پر از فرصته ... چه خوب ما بتونیم از این فرصتها نهایت استفاده رو ببریم ... شاید دیگه تکرار نشن ... پس قدر فرصت ها رو بدونین و آنها رو غنیمت بشمارین ... سلام خوبی داداش / یکم این روزا سرم شلوغه ببخش که دیر به دیر میام ... با آرزوی موفقیت برای شما و به امید لبخند امام حاضرمان ...[گل]

محمدجواد

پیشاپیش سیزدتون بدر،دشمناتون دربدر،رفقاتون گل به سر،خوشی هاتون صدبرابر [گل]

sani

سلام ببخشین اصلا فرصت نکردم که بهتون سر بزنم امان از دست این ماندگار شلوغ اوایل داشت با من رقابت می کرد حالا حسابی زده جلو اتفاقا داشتم نظراتش رو می خوندم که متوجه شدم با شما دائم در ارتباطه البته من هم خوشحالم که خواهرزاده زنگ و باهوشی دارم سیزده بدر خوش بگذره

سمت خدا

با سلام و تبریک به مناسبت سال نو از بازدید شما از وبلاگ خودتون *** معبری به سمت خدا *** متشکرم وبلاگ قشنگی دارین ضمنا ازین که مارا لینک کردین متشکرم شما هم در ***معبری به سمت خدا *** لینک شدید. موفق باشید.

محمدجواد

خوش بحال اونايي كه قلب پاك و مهربوني دارند...خوشبحال اونايي كه بهشت اين دنيا رو دارند ... آپم ...[گل]

javad

سلام دوست عزیز آپم [گل]

محمدجواد

سلام آپی متفاوت با موزیکی زیبا از دوست خوبم به روز هستم ...[گل]

navab

دمت گرم داداش همین...