جلوه ای از آفرینش (طبیعت تالش)
اعوذبالله من الشیطان الرجیم ** قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق ثم الله ینشى النشأة الاخرة ان الله على کل شى ء قدیر؛ (5) اى پیامبر! بگو در زمین گردش کنید. سپس ببینید خدا چگونه پدیده‏ ها را آفرید تا پى برید که باز خداست که مى‏تواند نشئه آخرت را پدید آورد؛ چون خداوند بر هر چیزى قدرت دارد 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

همانطور که در پست ها ی گذشته نیز اشاره کردیم، روستای بینون از روستاهای مشایخ خطبه سراست که در 13 کیلومتری غرب جاده ترانزیتی تالش- آستارا و در مسیر عبوری به ییلاق خطبه سرا واقع شده است.

این روستای جنگلی دارای پدیده های بسیار بکر و شگفت انگزیست که حتی از چشم بسیاری از اهالی منطقه خطبه سرا نیز پوشیده مانده اند. از جمله این پدیده ها:

آبشار ریوو، چشمه آب معدنی(چای هونی) و درخت سرخدار کهنسال می باشند .

در ادامه مطالب عکس های جدیدی از روستای بینون قرار دادم که امیدوارم لذت ببرید...


همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید در قسمت تحتانی و سمت چپ چشمه اصلی ، تعدادی چشمه ی دیگر وجود دارد که آب با فشار از آن ها خارج میشود و تا زمانیکه به زیر آبشار نرفته اید این چشمه ها قابل تشخیص نیستند!!!

و پدیده ای دیگر که هیجان مشاهده ی آن از نزدیک و شنیدن غرش آب رودخانه را تنها با عکس نمیتوان توصیف کرد...

[ دوشنبه ۱۳٩۱/٥/۱٦ ] [ ٥:۳٠ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برگ درختان سبز در نظر هوشیار *** هر ورقش دفتریست معرفت کردگار ******************************* ******************************* مولاعلى(ع) :هیچ پدیده اى را در عالم هستی ندیده ام مگر آنکه قبل از آن و بعد از آن و همراه آن پدیده خدا را دیده ام ******************************* ******************************* مولاعلی (ع):براى کسب بلند مرتبگى از وطن خود دور شو و سفر کن که در مسافرت پنج فایده است: برطرف شدن اندوه، بدست آوردن روزى و دانش و آداب زندگى، و هم‏نشینى با بزرگواران. ******************************* ******************************* استفاده از تصاویر وبلاگ با ذکر منبع مجاز است
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران