جلوه ای از آفرینش (طبیعت تالش)
اعوذبالله من الشیطان الرجیم ** قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق ثم الله ینشى النشأة الاخرة ان الله على کل شى ء قدیر؛ (5) اى پیامبر! بگو در زمین گردش کنید. سپس ببینید خدا چگونه پدیده‏ ها را آفرید تا پى برید که باز خداست که مى‏تواند نشئه آخرت را پدید آورد؛ چون خداوند بر هر چیزى قدرت دارد 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

قیرخ بولاغ (چهل چشمه) در غرب ییلاق کومری خطبه سرا و در نزدیکی مرز استان گیلان با اردبیل واقع شده است و جزو ییلاقات شیرآباد محسوب میشود.

این منطقه دارای چشمه های زیباییست که از دل سنگ خارج شده و قدرت بی نهایت خداوند قادر را به رخ می کشند...

تعداد این چشمه ها در حدود چهل (=قیرخ) عدد است که دلیل نامگذاری این منطقه همین امر می باشد.(بولاغ = چشمه)

(قبلا" از کیفیت پایین عکس ها معذرت می خواهم)

لطفا" به ادامه مطالب مراجعه کنید


جهت رفتن به این منطقه زیبا پس از طی کردن مسیر ییلاقی خطبه سرا که از جاده اصلی تالش به آستارا منشعب می شود، ( طی این مسیر با خودرو امکانپذیر می باشد)به ییلاق کومری خطبه سرا می رسیم.

ییلاق کومری

پس از آن مسیری تقریبا" یک ساعته را باید با پای پیاده به سمت غرب پیمود تا به قیرخ بولاغ ( یا به بیان خودم چشمه زار) رسید. در طول این مسیر ضمن انجام پیاده روی سبک و لذتبخش با چوپانان زحمتکش منطقه برخورد خواهید کرد که میتوانید از آن ها نیز کمک بگیرید. (البته توصیه میشود با مطالعه بیشتر و در صورت امکان با اهالی آشنا به محل به این منطقه زیبا رفت)

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/٤/٢٧ ] [ ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برگ درختان سبز در نظر هوشیار *** هر ورقش دفتریست معرفت کردگار ******************************* ******************************* مولاعلى(ع) :هیچ پدیده اى را در عالم هستی ندیده ام مگر آنکه قبل از آن و بعد از آن و همراه آن پدیده خدا را دیده ام ******************************* ******************************* مولاعلی (ع):براى کسب بلند مرتبگى از وطن خود دور شو و سفر کن که در مسافرت پنج فایده است: برطرف شدن اندوه، بدست آوردن روزى و دانش و آداب زندگى، و هم‏نشینى با بزرگواران. ******************************* ******************************* استفاده از تصاویر وبلاگ با ذکر منبع مجاز است
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران