جلوه ای از آفرینش (طبیعت تالش)
اعوذبالله من الشیطان الرجیم ** قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق ثم الله ینشى النشأة الاخرة ان الله على کل شى ء قدیر؛ (5) اى پیامبر! بگو در زمین گردش کنید. سپس ببینید خدا چگونه پدیده‏ ها را آفرید تا پى برید که باز خداست که مى‏تواند نشئه آخرت را پدید آورد؛ چون خداوند بر هر چیزى قدرت دارد 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

افلا طو ن می گوید : اگر با دلت چیزی یا کسی را دوست داری زیاد جدی نگیر ،چون ارزشی ندارد ، زیرا کار دل دوست داشتن است مانند چشم که کارش دیدن است . اما اگر با عقلت کسی را دوست داشتی  ، اگر عقلت عاشق شد ،بدان که داری چیزی را تجربه می کنی  که اسمش عشق است .هوسبازان وقتی زیبایی را می بینند ، دوستشان دارند اما عاشقان وقتی کسی را دوست داشته باشند ، اورا زیبا می بینند.   

سخن گفتن به موقع و سکوت نمودن  به موقع ، نشانه ی عقل است .«سقراط»

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند.

 پس انداز چیز بسیار خوبی است   مخصوصِاً اگر پدرتان این کار را برای شما کرده باشد.«چرچیل»

تعلیم به نادان همان قدر بی ثمر است  که بخواهیم با صابون ذغال را سفید کنیم .«کیتز»

##از عارفی بزرگوار پرسیدند :آدم و ابلیس هر دو در بهشت گناه کردند...چه شد که آدم بخشوده شد و ابلیس ملعون شد ؟ گفت: گناه آدم از شهوت بود و گناه ابلیس از عجب و تکبر ... وعجب و تکبر در نزد خداوند بخشش نا پذیر است .

 

##دنیا هم به انسان های خوش بین احتیاج دارد و هم به انسا ن های بد بین ؛ چون انسان خوش بین هواپیما می سازد و انسان بد بین چتر نجات .

 

[ ] [ ] [ مدیر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برگ درختان سبز در نظر هوشیار *** هر ورقش دفتریست معرفت کردگار ******************************* ******************************* مولاعلى(ع) :هیچ پدیده اى را در عالم هستی ندیده ام مگر آنکه قبل از آن و بعد از آن و همراه آن پدیده خدا را دیده ام ******************************* ******************************* مولاعلی (ع):براى کسب بلند مرتبگى از وطن خود دور شو و سفر کن که در مسافرت پنج فایده است: برطرف شدن اندوه، بدست آوردن روزى و دانش و آداب زندگى، و هم‏نشینى با بزرگواران. ******************************* ******************************* استفاده از تصاویر وبلاگ با ذکر منبع مجاز است
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران