جلوه ای از آفرینش (طبیعت تالش)
اعوذبالله من الشیطان الرجیم ** قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق ثم الله ینشى النشأة الاخرة ان الله على کل شى ء قدیر؛ (5) اى پیامبر! بگو در زمین گردش کنید. سپس ببینید خدا چگونه پدیده‏ ها را آفرید تا پى برید که باز خداست که مى‏تواند نشئه آخرت را پدید آورد؛ چون خداوند بر هر چیزى قدرت دارد 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

مرد جوانی در آرزوی ازدواج با دختر زیبای کشاورزی بود.

به نزد کشاورز رفت تا از او اجازه بگیرد. کشاورز براندازش کرد و گفت: پسر جان برو و در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را یک به یک آزاد میکنم. اگر توانستی دم یکی از این سه گاو را بگیری، می توانی با دخترم ازدواج کنی.

مرد جوان در مرتع در انتظار اولین گاو ایستاد. در طویله باز شد و بزرگترین و خشمگین ترین گاوی که در عمرش دیده بود به بیرون دوید. فکر کرد یکی از گاوهای بعدی ، گزینه بهتری باشد،پس به کناری دوید و گذاشت گاو از مرتع بگذرد و از در پشتی خارج شود.

دوباره در طویله باز شد . باور نکردنی بود! در تمام عمرش چیزی به این بزرگی و درندگی ندیده بود. گاو با سم به زمین میکوبید و خرخر میکرد.

مرد جوان وقتی آن را دید آب دهانش جاری شد . پیش خودش گفت : گاو بعدی هر چیزی هم که باشد ، باید از این بهتر باشد . به سمت حصارها دوید وگذاشت گاو از مرتع عبور کند.

برای بار سوم در طویله باز شد . لبخند بر لبان مرد جوان ظاهر شد . این ضعیف ترین ، کوچکترین و لاغرترین گاوی بود که در عمرش دیده بود. در جای

مناسب قرار گرفت و درست به موقع برروی گاو پرید. دستش را دراز کرد...اما گاو، دم نداشت!!

 

زندگی پر از فرصت های دست یافتنی است.بهره گیری از بعضی ها ساده است وبعضی ها مشکل.

اما زمانی که به آن ها اجازه می دهیم رد شوند وبگذرند(معمولاََ به امید فرصت های بهتر در آینده) ، این موقعیت ها شاید هیچ وقت پیش نیایند. برای همین، همیشه اولین شانس را دریاب.

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]

عکاس: جواد حبیبی لیسار

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ وهاب عباس نیا ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برگ درختان سبز در نظر هوشیار *** هر ورقش دفتریست معرفت کردگار ******************************* ******************************* مولاعلى(ع) :هیچ پدیده اى را در عالم هستی ندیده ام مگر آنکه قبل از آن و بعد از آن و همراه آن پدیده خدا را دیده ام ******************************* ******************************* مولاعلی (ع):براى کسب بلند مرتبگى از وطن خود دور شو و سفر کن که در مسافرت پنج فایده است: برطرف شدن اندوه، بدست آوردن روزى و دانش و آداب زندگى، و هم‏نشینى با بزرگواران. ******************************* ******************************* استفاده از تصاویر وبلاگ با ذکر منبع مجاز است
موضوعات وب
آرشيو مطالب
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران